سفارش تبلیغ
صبا
یه منتظر...

با من حرف بزن

حمایت از غریبی شهید فتنه - حرکت وبلاگی

بسم الله...

در فتنه پس از انتخابات اتفاقات نا خوشایند زیادی رخ داد. یکی از آن اتفاقات کشته شدن عده ای جوان بی گناه بود فرقی نمی کند از کدام طیف بوده باشند به نظر سه دسته می باشند.

1-     جوانهایی که فریب سران فتنه را خوردند و برای تجمه و اعتراض به خیابانها آمدند و جان خود را از دست دادند

2-     عده ای که لاجرم و بدون هیچ علتی به علت عبور از مسیر خیابانهایی که در آنها تجمع بود جان خود را از دست دادند

3-     جوانانی که برای دفاع از حریم اسلام و ولایت و جلوگیری از اغتشاشات جان خود را فدا کردند.

دو گزینه اول را به اندازه کافی همه می شناسند چه اینترنت و ماهواره خارجیها و چه صدا و سیمای داخلیها و به اندازه کافی عکس و کلیپ و همه چی از اونها دیده ایم.

اما موضوع مورد بحث جوانهای انقلای و ولایتی هستند که غریبانه و قربتن الی الله به دفاع از اسلام و ولایت پرداختند و جان خود را در این راه دادند. چند تا سوال؟

چه کسی از آمار واقعی شهدای فتنه خبر دارد؟

چه کسی از حال و روز خانواده های داغدیده آنها خبر دارد؟

چه کسی آدرس دقیق مزار آنها را دارد؟

چند ثانیه صدا و سیما از آنها برنامه پخش کرده است؟

چرا باید مادر حسین پس از یکسال از شهادت فرزندش از عدم یاد شهیدش گلایه کند؟!

مصاحبه با خانواده شهید کبیری

من جواب هیچ کدام از سوالهای بالا را نمی دانم اگر کسی میداند بگوید

پیشنهاد می کنم اینجا و از از طریق این وبلاگ پیام همه وبلاگ نویسان متعهد را به همه مادران شهدایی که در فتنه اخیر فرزند خود را از دست دادند و به خصوص به مادر شهید حسین غلام کبیری برسانیم و عرض کنیم که:

 مادر حسین! ما همه جای حسین تو و جان ما همه فدای راه حسین تو

وبلاگ نویسان و غیر وبلاگ نویسان با کامنت گزاری در این پست حمایت خود را اعلام کنند تا طوماری تهیه و تقدیم به مادر شهید ولایت حسین غلام کبیری بکنیم.

حامیان:

ثانیه نو ،  بچه های قلم ، جبهه وبلاگی غدیر ، پایگاه وبلاگ نویسان ارزشی

لیست به روز می شود... 

کنار داداش برای داداش ، روزهای من ،  صدارت ، مدیریت فرهنگی ، تفحص شهداء ، نسیم حیات ، شیعه سیاسی ، خاک ، تا صبح ظهور ،هفت شهر عشق، سیب های کال ، شهروند ، آینده از آن حزب الله ، پاورقی ، برداشت میانی ، هفتان ، تبادل اطلاعات ، گروه فرهنگی نسیم ، لحظه به لحظه از سیاست ، سهم من ایرانی ، ما و جنگ نرم ، عمدا ، ترنج ، نسیم شهادت،  اندیشه اسلامی ، مهدیا، یه بی مسوولیت

 

 

 


» نظر داغ کن - کلوب دات کام

ولایت فقیه مشابه ...

بسم الله...

در تبیین ولایت فقیه امام خمینی تکلیف همه را روشن کرده است:

ولایت فقیه یک چیزی است که خدای تبارک و تعالی درست کرده است.

با این مقدمه مطلبی را می نویسم که وظیفه ام که روشنگری است را اجرا کنم قصد اثبات ولایت فقیه راندارم که اثبات عقلی و روایی آن قبلا آمده است.

به دیدگاه امام و تبیین او اشاره می کنم که فرمود ولایت فقیه ادامه ولایت رسول الله است(1). در حکومت او رحمانیتش شامل همه می شود. تنها عده ای که به طمع دنیایشان قصد رخنه در حکومت را داشتند به مطامعشان نمی رسیدند لذا با در پیش گرفتن راه نفاق به محض رحلت پیامبر (ص) چهره واقعی خود را نمایان کردند.

انگار صحیفه امام امروز نوشته شده است. می فرماید آنها با قلمهایشان نمی توانند مسیر ملّت را منحرف کنند ملت بیدارتر شده است مسائلی که مطرح می کنید، ملت می فهمد (2) منظور کذب بودن آنها را ملت متوجه می شوند. اگر کسی حرف و ادعاهایش با عملش متفاوت باشد ملت هوشیارند و اگر کسی بارها این قضیه را تکرار کرد و در طول ماهها کارهایی کرد که به اسلام و نظام ضربات زیادی زد، دیگر ملت او را تحمل نخواهند کرد. اینها چون دیگر حرف و عملشان تاثیر خود را از دست داده است دیگر با پرچم رسمی وارد نمی شوند بلکه سعی در انحراف در راه امام را دارند و قصد دارند که تشکیک و ابهام در حکومت ایجاد کنند که رهبر فرزانه مان نیز در خطبه های خود ضمن تبیین این مساله راه رانیز پیش روی ما قرار دادند و آن شاخص قرار دادن امام و راه اوست.(3)

 برای درک موضوع امام راحل را و نه خود را و نه به پیغمبر که به یاران ابراهیم خلیل تشبیه نمودند و اذعان داشتند که امام بزرگوار که شاگرد این مکتب و دنباله رو راه این انبیای عظام است برجسته ترین شاخص هاست. رفتار امام، گفتار امام و البته صحیفه و وصیت نامه ایشان در دسترس است. اگر این شاخصها به غلط تبیین شود مانند قطب نمای خراب از راه راست منحرفمان می نماید . (4)

فلذا توصیه موکد امام خمینی و اکنون خامنه ای به کسانی که امام و راه او و ملت را اشتباه فرض کرده اند این بوده و است: دست و پا نزنید، خودتان را به ملت ملحق کنید بیایید در آغوش ملت (5)

 

پاورقی:

1و2و5 - صحیفه امام، ج‏18، ص: 155

3و4 – خطبه های نماز جمعه 14 خرداد 89

 


» نظر داغ کن - کلوب دات کام

نماز جمعه 14 خرداد 89

بسم الله...

از همیشه زودتر برای اقامه نماز راهی محل برگزاری شدم اما انگار از خیلیها عقب مانده بودم خیلیها از روزهای پیش و خیلیهای دیگر از شب پیش خودشون را برای بیعت دوباره با امام و راهش رسانده بودند.خدانکنه آقام بیاد و من خواب باشم

از آسمان به شدت حرارت می بارید و مدیریت ضعیف برگزاری اینگونه مراسم مثل همیشه باعث مشکلاتی برای زائرین شده بود. جمعیت میلیونی تا حدود اواسط صحبتهای رییس جمهور حیرون و ویلون نمی دانستند باید چیکار کنند و کجا بنشینند و کم کم مثل همیشه حرکت خود جوش مردمی صفها را تشکیل داد.

بعد از صحبتهای ایشان نوبت به سید حسن رسید که باز هم بصیرت مردم و حرکت خودجوش مردمی باعث جلوگیری از صحبتهای متظاهرانه ایشان گردید بله همه مردم بودند داخل و خارج صحن که دوست نداشتند ایشان صحبت کنند نه عده ای خاص خب به قول قدیمیها هرکه خربزه میخوره ... بالاخره نون و کباب خوردن با سران فتنه همین عواقب هم دارد مردم ما دیگر فریب سادات بودن و شیخ بودن کسی را نمی خورند و البته با هیچ کس تعارف ندارند. به نظرم درس عبرت خوبی بود برای همه به اصطلاح خواصها...

 

اما قسمت مهم و ارزشمند مراسم بیانات مهم ولی امر مسلمین حضرت آیت الله العظمی خامنه ای بود که بازهم دلمان و فکرمان را بهره مند کردیم از سخنان گهربار ایشان که سبقه بعضیها را عنوان کردند و فرمودند که ملاک حال افراد است نه گذشته آنها

طعم نماز عصر جمعه را پشت سر آقام تا حالا نچشیده بودم چقدر لذت بخش بود.

پاورقی:

- دوربینمو دم در گرفتند و نتونستم عکی باکیفیتی بگیرم

- چند تا عکس و فیلم گرفتم که بعدا قرار می دهم

- به مدیریت مترو هم تبریک می گویم!


» نظر داغ کن - کلوب دات کام
   1   2      >